Загальні вимоги
Авторами подаються статті, що є виключно власними оригінальними дослідженнями, із дотриманням правил цитування та посилань. Свідоме подання неправдивої інформації або ж плагіату є неприйнятним та неетичним.
До друку приймаються лише статті, які не публікувались раніше в інших журналах.
Редакція залишає за собою право на рецензування, редагування, скорочення і відхилення статей.
За достовірність фактів, статистичних даних та іншої інформації відповідальність несе автор (автори).
Передрук (перевидання) матеріалів збірника дозволяється тільки з дозволу автора і редакції.
До рукопису статті додаються відомості про автора (авторів).
Статті студентів та магістрантів подаються у співавторстві з науковим керівником.
Термін подачі готових до друку статей, оформлених згідно вимог збірника - до 01 жовтня поточного року.
Кошти на видання перераховувати після отримання повідомлення про прийняття редколегією статті до друку.
Подання матеріалів для публікацій
Матеріали подавати до редакційної колегії збірника виключно в електронному варіанті:
- на Е-mail: [email protected];
- завантаження безпосередньо на сайті за допомогою спеціальної форми (внизу сторінки).
- Вивчення та охорона біорізноманітності
- Фізіологія та анатомія рослин
- Мікробіологія
- Генетика
- Біологія та екологія людини
- Теоретична біологія
- Фізична географія
- Хіміко-екологічний моніторинг та хімія довкілля
- Біоорганічна хімія та хімія ВМС
- Неорганічна та фізична хімія
- Історія науки
- Природнича освіта
Збірник інформує також про події наукового життя та природничої освіти в Україні та світі.
Прізвище, ім’я, по батькові автора (-ів):
Рубрика журналу:
Місце роботи (навчання):
Науковий ступінь, вчене звання, посада:
Контактний телефон (за бажанням автора):
E-mail:
Поштова адреса (формат адреси): вул. Роменська, б. 90, кв. 6, м. Суми, 40002
Загальні вимоги до змісту і структури статті
Зміст та структура
1) рукопис подають до редколегії у вигляді комп’ютерного файлу(ів) без обмеження кількості сторінок (включаючи таблиці і рисунки), але не менше чотирьох сторінок;
2) статті подаються українською або англійською мовами; статті мають бути оригінальними, не опублікованими раніше і відповідати темам розділів наукового збірника;
3) структура статті:
- УДК,
- ініціали, прізвище автора (авторів), ORCID ID автора та електронна адреса;
- назва статті, назва закладу, анотація (обсягом від 150 до 500 знаків) та ключові слова (кількістю 8-10 слів), які подаються двома мовами (мовою оригіналу та англійською мовою). У випадку англомовних статей резюме подається англійською та українською мовами;
- основний текст;
- список використаних джерел.
4) відповідно до вимог ВАК України (Постанова № 7-06 від 15 січня 2003 р.) основний текст статті має складатися із таких елементів:
- постановка проблеми у загальному вигляді та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями;
- формулювання мети (постановка завдань);
- виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів;
- висновки та перспективи подальших досліджень у даному напрямку.
5) з метою дотримання зазначених вище вимог до наукової статті слід жирним шрифтом виділити такі елементи статті: вступ, мета статті, матеріали та методи досліджень, результати та їх обговорення, висновки.
Вимоги до оформлення рукопису
Правила оформлення
1) матеріали друкують на аркушах формату А4 шрифтом Times New Roman, розмір шрифту 14pt, інтервал 1,5, без переносів; поля з усіх боків по 20 мм; резюме до статті друкується шрифтом Times New Roman – розмір 12pt, інтервал 1,0, без переносів; бібліографічний список складається через 1 інтервал, кегль 12, і подається після тексту статті під заголовком: «Список використаних джерел»;
2) електронні версії подаються у вигляді текстових файлів із розширеннями *.doc або *.docx;
3) допускається використання таблиць та рисунків у форматах JPEG, TIFF, ВМР, Microsoft Graph або Excel; при використанні графічних можливостей програми Excel необхідно видалити з файла всю супутню інформацію та всі аркуші, що не мають відношення до діаграми; ілюстрації слід подавати у вигляді окремих файлів з роздільною здатністю 300 dpi у реальних розмірах рисунка; бажано уникати напівтонових рисунків;
4) назви файлів подаються латиною і відповідають прізвищу першого автора (наприклад: petrenko.docx, petrenko.jpeg);
5) основний текст оформляють без використання оригінальних стилів, бажано уникати підтекстових зносок; рукопис має бути ретельно вичитаний, не містити прихованого тексту, тексту розміченого кольорами. Таблиці подаються з книжковою орієнтацією на сторінці;
6) бібліографічні посилання подають у цифровому вигляді в квадратних дужках відповідно до списку використаних джерел, уникаючи автонумерації та автоматично генерованих кінцевих посилань. Список використаних джерел оформлюється мовою оригіналу відповідно до стандарту бібліографічного опису ДСТУ 8302:2015;
7) сторінки рукопису не нумеруються.
УДК 595.745 (14 pt)
П. П. Петренко (14 pt)
ORCID ID 0000-0002-0855-3477
Назва статті (14 pt)
Петренко П. П. Назва статті. – Природничі науки. – 2018. – 15: (12 pt)
Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка (12 pt)
Анотація українською мовою, від 150 до 500 друкованих знаків через 1 міжрядковий інтервал курсивом (12 pt).
Ключові слова: 8-10 – курсив (12 pt).
Petrenko P. P. Title of article. – Prirodničì nauki. – 2018. – 15: (12 pt)
Sumy State Pedagogical University named after A. S Makarenko (12 pt)
Summary. Англійською мовою. Обсягом 150-500 друкованих знаків через 1 міжрядковий інтервал курсивом (12 pt).
Key words: 8-10 (12 pt).
Вступ. Текст текст текст (14 pt)
Мета статті. Текст текст текст (14 pt)
Матеріали та методи досліджень. Текст текст текст (14 pt)
Результати та їх обговорення. Текст текст текст (14 pt)
Висновки. Текст текст текст (14 pt)
Список використаних джерел (12 pt)
1. Голубець М. А. Екосистемологія. Л. : Афіша, 2000. 316 с.
2. Вакал А. П., Дідух Я. П. Фітоіндикаційна характеристика природних умов околиць міста Суми // Укр. ботан. журн. 1991. 48, № 5. С. 57–61.
3. Про оренду землі // Верховна Рада України. – 6. – URL: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/161-14.
Для часткової компенсації витрат друку видання автори вносять кошти у розмірі 25 гривень за сторінку (1 USD для закордонних авторів).
Стаття, що подана автором до редакції Збірника наукових праць ПРИРОДНИЧІ НАУКИ Сумського державного педагогічного університету імені А. С. Макаренка, проходить «сліпе» рецензування (single blind review).
Рецензування здійснюється одним з членів редакційної колегії, який є фахівцем у галузі знань за тематикою представленої роботи.
Рецензенти ретельно оцінюють якість наданого рукопису.
Рецензенти перевіряють рукописи на предмет обґрунтованості обраної дослідницької методології і процедур. Крім того, вони здатні виявити неетичні дії або плагіат.
В процесі рецензування рецензенти оцінюють якість роботи, ґрунтуючись на:
- дотриманні структурних вимог наукової статті;
- дотриманні редакційних конвенцій: заголовки, анотації та посилання повинні бути чіткими, інформативними, точними, повними, автори повинні бути ідентифіковані за інституційною належністю і адресою;
- дотриманні технічних вимог для публікації статті в журналі.
Підтвердження про прийняття статті до друку автори отримують після проходження процедури рецензування.
Обов’язки редакторів
1. Рішення редакторів прийняти чи відхилити документ для публікації на основі важливості, оригінальності та ясності статті, і обґрунтованість дослідження та його відповідність тематиці журналу. Редактори приймають рішення щодо того, які статті публікувати в залежності від якості та придатності для журналу і без втручання з боку власника/видавця журналу.
2. Статтям надається неупереджена оцінка, враховуючи їх науковий, практичний зміст. Всі статті оцінюються незалежно від раси, статі, сексуальної орієнтації, релігійних переконань, етнічного походження, громадянства чи політичних переконань автора.
3. Редакційна рада не розголошує відомості, які стали відомі в процесі вивчення поданих статей та інших матеріалів, за винятком автора, рецензента (рецензентів).
4. У випадку подання скарги автором щодо його публікації у журналі, редакційна рада застосовує відповідні адекватні заходи. Такі заходи мають характер перемовин редакційної ради з автором. Факти порушення етичних норм розглядаються редакційною радою незалежно від давності публікації. Якщо доводи, скарги виявилися обґрунтованими, редакційна рада зобов’язана зробити відповідні спростування, зміни чи викриття.
Обов'язки авторів
1. Стаття має містити достатньо інформації і посилань для того, щоб інші могли відтворити пошукову роботу. Шахрайські або завідомо неточні заяви є неетичними і неприйнятними. Огляди джерел інформації мають бути точними і об'єктивними.
2. Автори повинні гарантувати, що ними подаються абсолютно оригінальні твори, і у випадку, якщо вони використовували роботу та/або слова інших авторів, це було належним чином процитовано або взято в лапки. Плагіат приймає безліч форм, від представлення чужої роботи за свою до копіювання або перефразування суттєвих частин чужої праці (без зазначення авторства), до привласнення результатів досліджень, проведених іншими. Плагіат у всіх його формах є неетичним і неприйнятним.
3. Автор не повинен публікувати рукописи, що описують по суті одне й те ж дослідження в більш, ніж одному журналі або первинній публікації. Надсилання одного й того ж рукопису у декілька видань одночасно є неетичним і неприйнятним.
4. Автор завжди повинен належним чином підтверджувати роботи інших авторів. Автори повинні наводити публікації, які мали вирішальне значення у визначенні характеру опублікованої роботи. Інформація, отримана в приватному порядку, наприклад в розмові, листуванні або обговоренні з третіми особами, не повинна використовуватися або повідомлятися без письмового дозволу першоджерела. Інформація, отримана в ході конфіденційних послуг, таких як рецензування рукописів або грантових заявок, не повинна використовуватися без письмового дозволу автора роботи.
5. Авторство має належати тому, хто вніс значний внесок у концепцію, задум, виконання або інтерпретацію опублікованого дослідження. Всі особи, які брали активну участь у науковій розробці, повинні бути представлені як співавтори. Особи, які були учасниками в окремих суттєвих аспектах дослідницького проекту, повинні бути визнані або наведені в якості учасників. Автор має гарантувати, що у роботі вказані всі встановлені співавтори, і що вони ознайомились і схвалили остаточний варіант документу і погодилися з його подачею для публікації.
6. Якщо автор виявляє суттєву помилку чи неточність в його/її власній опублікованій роботі, він зобов'язаний оперативно повідомити про це редактора журналу або видавця і співпрацювати з редактором з метою внесення виправлень у роботу. Якщо редактор або видавець дізнається від третьої сторони, що опублікована робота містить суттєву помилку, автор повинен негайно виправити документ або представити в редакцію докази правильності оригінальної статті.
Обов’язки рецензентів
1. Незалежний й неупереджений висновок якості представленої статті (публікації) сприяє ухваленню реакційною радою об’єктивного рішення щодо розміщення такої публікації в журналі. Науковці, котрі зголосилися виконати обов’язок рецензента, мають добросовісно вивчити й оцінити статтю (публікацію).
2. Редакція надаватиме інформацію про крайні терміни з проханням про розгляд. Повідомте їх протягом доби або двох про те, що ви отримали запит. Вони оцінять те, що ви своєчасно поставили їх до відома відносно того, чи ви в змозі завершити огляд чи ні. Відмова переглянути документ не несе за собою ніяких наслідків. Якщо рецензент розуміє, що відгук займе більше часу, ніж звичайно, будь ласка, зв'яжіться з редактором, щоб обговорити це питання. Редактор може попросити вас рекомендувати іншого рецензента, або може бути готовий чекати трохи довше (наприклад, якщо документ є вузькоспеціалізованим і рецензентів важко знайти). В якості загальної рекомендації, якщо ви знаєте, що не зможете завершити огляд у зазначені строки, ви повинні відмовитися від розгляду документу.
3. Будь-які рукописи, отримані для розгляду, повинні розглядатися як конфіденційні документи. Вони не повинні бути показані або обговорені з іншими, крім випадків, якщо це узгоджено з редактором. Неопубліковані матеріали, розкриті в представленому рукописі, не повинні використовуватися у власних дослідженнях рецензента без письмової згоди автора. Інформація, що не підлягає розголошенню, або ідеї отримані під час проведення незалежної оцінки повинні бути конфіденційними і не повинні використовуватися для особистої вигоди.
4. Відгуки про надіслані публікації мають бути неупередженими, об’єктивними й ґрунтуватися винятково на всебічній оцінці змісту й результатів здійсненного дослідження. Неприйнятною є критика особистості автора. Відгук має бути підготовлений, зрозумілий і аргументований.
5. Рецензенти зобов’язані виявляти відповідні опубліковані роботи в рецензованому матеріалі, які не були процитовані авторами. Будь-які заяви, висновки чи аргументи, які вже використовувалися раніше в будь-яких публікаціях, повинні бути відповідним чином оформлені як цитати. Рецензент також зобов'язаний звертати увагу головного редактора на істотну або часткову схожість з будь-якою іншою роботою, з якою рецензент безпосередньо ознайомлений.
6. Рецензенти не приймають рукописи, з якими можуть виникнути конфлікти інтересів в результаті конкурентних, спільних або інших відносин або зв'язків з будь-яким із авторів, компаній або установ, які мають відношення до роботи. У такому випадку рецензент повинен зв'язатися з редактором і відмовитися від огляду конкретного документу.